MoldoFAN

Main » 2008 » October » 16 » Luxemburg 0 - 0 Moldova
Luxemburg 0 - 0 Moldova
18:02

Naţionala Moldovei a rămas ultima în clasamentul grupei a 2-a din PCM din 2010, după ce a remizat 0-0 pe terenul Luxemburgului. Oamenii lui Igor Dobrovolski puteau să plece şi fără primul punct din actuala campanie de calificare, gazdele având două bare.Meciul s-a desfăşurat pe timp de ploaie. Dobrovolski a început cu trei atacanţi: Bugaiov, Frunză şi Picuşciac. Acest lucru s-a văzut din start, când Moldova a pus presiune pe adversar. Uşor rolurile s-au inversat, oaspeţii jucând mai mult pe contraatac.În minutul 52, gazdele au lovit bara, prin Levek. Moldova a replicat prin Frunză. În minutul 68, Bordian a fost la un pas să înscrie direct din lovitură liberă. În minutul 77, o intervenţie bună a avut celălalt portar, Calancea. Peste doar un minut, Kitenge şutează, iar mingea ricoşează din Bordian în bară. Finalul a aparţinut oaspeţilor, Bulat, aflat la debut, având o bună ocazie de gol.Pe parcursul meciului s-au auzit şi câţiva suporteri de-ai noştri...

sursa: eurofotbal.info
Views: 449 | Added by: GooL |